Liever uw plannen telefonisch doornemen? Dat kan. Bel ons op 03 8080 258 of vul het formuliertje hiernaast in en we bellen u tijdens kantooruren zo snel mogelijk terug. Beloofd.

Askja Reizen hecht veel waarde aan de bescherming van uw persoonsgegevens. Lees onze privacyverklaring.

Rond IJsland in vakantiehuisjes

  • • Steeds 2 of 3 nachten in een vakantiehuisje
  • • Vulkanen, gletsjers en fjorden
  • • Buiten het drukke toeristen seizoen
Duur 14 Dagen

Soort Individuele reizen

Prijs (vanaf) € 2.645

Geniet in de prachtige IJslandse herfst en het voorjaar van dit wonderschone eiland. Ervaar de rust van de natuur en het relaxte reisschema. Je verblijft bijna steeds twee of drie nachten in een vakantiehuisje. Reis naar de hoogtepunten van IJsland, zoals de watervallen, geisers, gletsjers, fjorden en het vulkanisme bij het meer Mývatn. Je rijdt met je 4WD huurauto het hele eiland rond en verblijft vooral in huisjes en een enkel hotel. Ideaal voor reizigers zonder haast met een flexibele instelling. 

Je begint bij de geisers en indrukwekkende (bevroren) watervallen langs de zuidkust. Een rit langs zwarte stranden en door lavavelden brengt je naar het gebied van de grote gletsjers. Bij het ijsbergenmeer moet je zeker naar het strand gaan waar de ijsbergen aanspoelen. Het contrast tussen zwart en wit is prachtig. In het noorden bewonder je het vulkanisme, zoals de borrelende modderpoelen en zwavelbronnen. Je kunt er ook op pad gaan met langlaufski's of een dagje skiën. Via het westen maak je het rondje af en sluit je de reis af in Reykjavík. In de hoofdstad heb je nog een hele dag om musea en galeries te bezoeken, lekker uit eten te gaan of bijvoorbeeld een walvisexcursie te maken. 

Let op: voor het rijden van deze ronde raden we een goede 4WD-auto aan. Het programma is onder voorbehoud van weg- en weersomstandigheden. Daarom verblijf je vaak meerdere nachten op dezelfde plek, zodat je genoeg tijd hebt. Het is niet mogelijk om deze reis in te korten, je kunt de reis wel verlengen. In sommige delen van IJsland zijn bepaalde faciliteiten (zoals musea en restaurants) gesloten in de winter en zijn er minder excursiemogelijkheden. Hou er ook rekening mee dat er met name in november en februari minder daglicht is dan bij ons. 

Lees meer over deze reis Wat is inbegrepen?

Dagprogramma

Dag 1 - Vlucht naar IJsland en richting gouden cirkel: Vanaf Schiphol vlieg je in drie uur naar Keflavík, de internationale luchthaven in het zuidwesten van IJsland, waar je in de middag arriveert. Je huurauto staat klaar op het vliegveld en na de nodige formaliteiten kun je op weg gaan naar het eerste huisje. Het is handig om onderweg wat inkopen te doen. Tussen het vliegveld Keflavík en Reykjavík is o.a. een Bonus supermarkt en verderop op je route ligt de plaats Selfoss. Dit is een klein dorp met direct aan de weg een hele grote supermarkt, waar werkelijk van alles te koop is. Je bent hier in de buurt van je eerste overnachting en je verblijft hier drie nachten.
Dag 2 - Gouden cirkel: Thingvellir, Geysir en Gullfoss: De eerste dagen van jouw IJsland rondreis heb je alle tijd voor de populaire gouden cirkel. Je rijdt naar Thingvellir. Dit Nationaal Park ligt op de plaats waar de Europese en Amerikaanse continenten van elkaar afdrijven, waardoor diepe scheuren in het landschap zijn ontstaan die nergens beter te zien zijn dan hier. Je kunt verschillende korte wandelingen maken. Bezoek ook het bekende hete bronnen gebied met de geiser Strokkur. Je raakt er nauwelijks uitgekeken. Nog tien kilometer verder heb je de eerste grote waterval in het vizier, de Gullfoss, IJslands beroemdste waterval waar het water naar beneden stort in twee trappen en in de winter mooie ijsformaties vormt. Je kunt het zo plannen dat je vandaag of morgen de explosiekrater Kerid gelijk meepikt én we raden aan een stop in te lassen in Laugarvatn. Je kunt er lekker eten en een bad nemen bij Laugarvatn Fontana Spa. Je verblijft nog in de omgeving van Selfoss. Alvast de eerste goed plaats om het noorderlicht te spotten. Misschien wel vanuit de hotpot bij het huisje!
Dag 3 - Gouden cirkel: Thingvellir, Geysir en Gullfoss:
Dag 4 - Naar de zuidkust: Een niet al te lange rit brengt je naar het volgende huisje, waar je weer twee nachten verblijft. Je rijdt naar de ringweg van IJsland en komt onder andere bij de dorpjes Hella en Hvolsvöllur. Een bezoek aan het Lava centre is een absolute must. Je krijgt er informatie over het vulkanisme van IJsland op een leuke en indrukwekkende manier. In deze omgeving is er de mogelijkheid om een lavagrot te bezoeken en in de winter zelfs een ijsgrot. Twee heel verschillende, maar allebei zeer indrukwekkende fenomenen. De gids neemt je mee in een ongekende en onbekende wereld. De andere dag kun je benutten door richting Vík te rijden. Onderweg heb je mooi uitzicht op IJslands beroemdste vulkaan, de Hekla, die voor het laatst in 2000 tot uitbarsting kwam. Ook kun je de Westmaneilanden voor de kust zien liggen. In het binnenland zie je de Eyjafjallajökull, waar de uitbarstingen in maart en april 2010 plaats vonden. Bezoek de, misschien wel deels bevroren, waterval Seljalandsfoss. Vanuit hier is het een korte rit naar Skógar, dat vooral bekend is om de grote waterval Skógafoss, waar het water 60 meter loodrecht naar beneden valt. In de omgeving van het dorp Vík kun je de zwarte stranden bezoeken.
  • Dettifoss

Reisexpert

Liever echt maatwerk? Of vragen over deze reis?

Ben u helemaal óm en wilt u meteen deze reis boeken? Gebruik dan onderstaande opties om uw variant te selecteren en klik op 'Boek'. U kunt ook nog extra wensen doorgeven. Ben u toch op zoek naar 100% maatwerk (bijvoorbeeld op basis van deze reis)? Vraag dan een maatwerk offerte aan en we nemen vliegensvlug contact met u op.

Maatwerk offerte 03 8080 258
Om resultaten te zien, vul alle vier onderstaande filters in

Vol
Gegarandeerde vertrekdatum
Nog een paar plaatsen beschikbaar
Nog genoeg plaatsen beschikbaar

Hebt u vragen over deze reis?

Onze reisexperts kennen íedere uithoek van hun bestemming. Nou ja, bijna dan. Neem contact met ons op en we helpen u graag.

Ik wil bellen Mail ons

Een ogenblik geduld alstublieft. De prijzen worden geladen.

Overige info

data: 1 oktober t/m 15 november en 1 februari t/m 30 april iedere dag

Wat is inbegrepen?

Inbegrepen:
• vlucht Amsterdam-Keflavík v.v. met Icelandair in de voordeligste vluchtklasse, inclusief € 190 luchthavenbelasting, nationale vliegbelasting, bagage en stoelreservering
• 10 overnachtingen in huisjes op basis van logies en 3 in hotels op basis van logies en ontbijt in 2-pers.kamers met douche en toilet (zie praktische informatie over deze reis voor een overzicht)
• 13 etmalen Hertz autohuur incl. onbeperkt aantal kilometers; alle lokale belastingen zoals milieubelasting, CDW en TP verzekering, airport surcharge en extra bestuurder. Ter plaatse heb je geen kosten meer (voorwaarden autohuur op IJsland
• uitgebreide reisinformatie
• CO2 compensatie reis

Niet inbegrepen: 
• overige maaltijden
• brandstof auto
• toeslag hogere vluchtklasse indien de voordeligste vluchtklasse niet beschikbaar is vanaf € 25 p.p.
• eventuele brandstoftoeslag van de luchtvaartmaatschappij
• optionele afkoop eigen risico cascoverzekering voor de huurauto
• reis- en annuleringsverzekering
• eventuele brandstoftoeslag van de luchtvaartmaatschappij
• reserveringskosten € 37,50 per boeking
• SGR (garantiefonds reizen) bijdrage € 5 per persoon
• bijdrage Calamiteitenfonds € 2,50 per boeking

Wil je deze reis boeken?

Bel ons of bezoek deze pagina op tablet (houd hem dan horizontaal) of desktop computer om de boeking af te ronden.

03 8080 258

Liever je wensen per mail doorgeven?

Dat kan. Laat ons je wensen weten en we gaan voor je aan de slag.

Mailen

Oeps! Onze site doet het niet in deze browser

We raden je aan een andere browser te downloaden:

404-giraffe

Gratis annuleren bij vertrek vóór 1 december

Tot 6 weken voor vertrek en geldig voor IJsland en Noorwegen (m.u.v. scheepsreizen)

Bekijk reizen Meer informatie

Videobellen?

Je wilt met ons videobellen. Goed idee! Vul hieronder je gegevens in en we nemen contact met je op voor een datum en tijdstip.